FOTONA NightLase® terapija - nechirurginis knarkimo mažinimas lazeriu

 • Fotona NightLase® gydymas nuo knarkimo lazeriu pelnė pasaulinį pripažinimą dėl savo saugumo ir veiksmingumo.
 • Veiksmingas, neinvazyvus, nechirurginis būdas sumažinti ir susilpninti knarkimą bei sušvelninti miego apnėjos simptomus.

Apie knarkimą

Knarkimas atsiranda, kai oras negali laisvai judėti kvėpavimo takais miego metu. Taip yra dėl susiaurėjusių kvėpavimo takų, dėl kurių audiniai vibruoja ir skleidžia garsą.

Knarkimą gali sukelti daugybė veiksnių, tokių kaip amžius, nosies ir sinusų patologija, alergija, antsvoris, alkoholis, rūkymas, vaistai, miego padėtis ir kt.

Mokslinių tyrimų duomenimis apie 25% knarkia nuolat, 45% – kartais, 10% – knarkia vaikai. Knarkia tiek vyrai, tiek moterys, įskaitant visas amžiaus grupes, 40% vyrų knarkia reguliariai, palyginus su tik 24% moterų. Kai kurie gyvūnai (šunys, gorilos, meškos, net pelės ir kt.) taip pat knarkia. Daugumoje atvejų knarkimas su amžiumi tik didėja.

Knarkimo pasekmės

Knarkimas turi daugybę pasekmių, kurios gali turėti įtakos knarkiančiojo, miego partnerio  ir aplinkinių gyvenimui. Jei asmuo to negali pakeisti, tai gali mažinti pasitikėjimą savimi, bloginti savijautą, santykius ir perspektyvą.

Didelė dalis knarkiančiųjų skundžiasi miego trūkumu, padidėjusiu mieguistumu ir darbingumo sumažėjimu. Tai neigiamai veikia sveikatą ir gyvenimo kokybę. Pačiam asmeniui, šeimos nariams, artimiesiems ir aplinkiniams. Dėl to padidėja pavojai asmens sveikatai ir net nelaimingų atsitikimų rizika.

Knarkimas dažnai yra ir pirmasis rimto miego sutrikimo – miego apnėjos simptomas. 50% knarkiančiųjų turi miego apnėją.

Fotona NightLase® terapija nuo knarkimo

Fotona NightLase® terapija yra pažangus, nechirurginis, neinvazyvus ir efektyvus gydymas lazeriu, skirtas pagerinti asmens miego, sveikatos ir gyvenimo kokybę.

 •  Paprasta ir efektyvu.
 •  Neinvazinis ir nechirurginis sprendimas.
 •  Nereikia nuskausminti, visiškai neskausminga.
 •  Nereikia dėvėti prietaisų miegant.
 •  Kliniškai įrodyta, kad pašalina arba sumažina knarkimą.
 •  Greita, patogi, apie 30 min. trukmės procedūra (kartojama 3 kartus dviejų-trijų mėnesių laikotarpyje).
 • Iškart po procedūros galite grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, kalbėti, valgyti, gerti.

Gydant lazeriu, sumažinamas knarkimo garsas ir dažnumas. Lazeriu veikiama sritis – minkštasis gomurys, gomurio liežuvėlis ir sparninės gomurio raukšlės.

1 pav.: po gydymo matomai pakilęs minkštasis gomurys ir gomurio liežuvėlis, o burnos ir ryklės audiniai susitraukia, todėl pagerėja viršutinių kvėpavimo takų praeinamumas. Courtesy of: Luis Mansilla, MD

Kaip veikia gydymas lazeriu?

Tyrimai parodė, kad lazerio pagrindu sukurta NightLase® terapija sumažina ir susilpnina knarkimą ir yra veiksmingas, neinvazyvus būdas sumažinti miego apnėjos simptomus.

Procedūros metu sukuriamos fototerminės bangos, kurios inicijuoja naujo ir stangresnio kolageno susidarymą.

Tam naudojama patentuota „Smooth Mode“ metodika. Pagal ją procedūros metu sukuriami fototerminių bangų impulsai, kurie audiniuose generuoja šilumą („Heat Shock“) ir dėl to juose inicijuoja „neokolagenezę“ – naujo kolageno formavimąsi. Jis yra  elastingesnis ir stangresnis.

Procedūros metu lazeriu veikiama sritis yra ryklė, minkštasis gomurys ir gomurio liežuvėlis.

Dėl šio proceso minkštasis gomurys, gomurio liežuvėlis ir ryklės audiniai tampa stangresni, todėl pagerėja viršutinių kvėpavimo takų praeinamumas.

Tyrimai

2023 m. sausį paskelbtas daktarės Valerie A. Picavet ir kt. straipsnis prestižiniame Europos Oto-Rhino-Laryngology archyve pateikia duomenis iš neseniai atlikto tyrimo, kurio metu buvo įvertintas minimaliai invazinės NightLase® terapijos saugumas ir veiksmingumas, palyginus rezultatus su fiktyviu gydymu.

Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad:

Gydymas „NightLase“ žymiai sumažino knarkimą, lyginant su fiktyviu gydymu. Jo veiksmingumas panašus į tą, kuris pasiekiamas naudojant kitus agresyvesnius gydymo būdus.

Atsižvelgiant į minimalų NightLase invaziškumą, atrodo, kad ši procedūra yra vertingas, mažos rizikos gydymo būdas pirminiam knarkimui / lengvam OSAS (Obstructive Sleep Apnea Syndrome – Obstrukcinės miego apnėjos sindromas). 

Taip pat reikėtų pažymėti, kad gydymą pacientai gerai toleravo, nereikėjo vietinės anestezijos.

Visą žurnalo straipsnio, pavadinto: Knarkimo gydymas neinvaziniu Er:YAG lazeriu su SMOOTH režimu (NightLase): atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas, tekstą galima peržiūrėti leidėjo svetainėje: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35867153/

Kitas atliktas tyrimas parodė, kad 12 pacientų knarkimas sumažėjo 30–90 %. Dvylikos mėnesių stebėjimo rezultatai parodė, kad 30–90% atvejų sumažėjo knarkimo tonas ir apimtis. (2 pav.)

Prastesni rezultatai buvo rūkančių, nutukusių pacientų ir tų, kurie serga sunkia miego apnėjos forma.

 

Naudota literatūra:
1. Treatment of snoring using a non-invasive Er:YAG laser with SMOOTH mode (NightLase): a randomized controlled trial. Valerie A Picavet , Marc Dellian4, Eckard Gehrking4, Alexander Sauter, Katrin Hasselbacher. Eur Arch Otorhinolaryngol. 2023 Jan;280(1):307-312.
2. Breakthrough Non Surgical Laser Sleep Applications in Dentistry! HARVEY’S SHIFFMAN DDS Lu H Dang Y, Wang Z, Chai X, Ren Q (2008) Laser induced collagen remodeling a comparative study in vivo on mouse model Lasers Surg Med 40 13-19
3. Cameron Y S Lee and Cameron CY Lee Evaluation of a non-ablative Er YAG laser procedure to increase the oropharyngeal airway volume A plot study Dent Oral Craniofac Res, 2015, Volume 1(3):56-59 LIGHTWALKER

2 pav.

Knarkimo nechirurginio gydymo lazeriu kainos

 • Paslauga \ Gydytojo kvalifikacija
 • Konsultacija dėl knarkimo gydymo lazeriu, Fotona NightLaseⓇ Konsultacija dėl knarkimo gydymo lazeriu, Fotona NightLaseⓇ
 • Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pirmas vizitas
  Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pirmas vizitas
 • Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pakartotinis vizitas
  Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pakartotinis vizitas
 • Gyd. odontologas

 • Konsultacija dėl knarkimo gydymo lazeriu, Fotona NightLaseⓇ 40 EUR
 • Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pirmas vizitas
  150 130 EUR
 • Knarkimo gydymas lazeriu, Fotona NightLaseⓇ,
  pakartotinis vizitas
  150 EUR
Paslauga Kaina
Konsultacija dėl knarkimo gydymo lazeriu Konsultacija dėl knarkimo gydymo lazeriu
Gyd. odontologas

40 EUR

Knarkimo gydymas lazeriu,
pirmas vizitas
Knarkimo gydymas lazeriu,
pirmas vizitas
Gyd. odontologas

150 130 EUR

Knarkimo gydymas lazeriu,
pakartotinis vizitas
Knarkimo gydymas lazeriu,
pakartotinis vizitas
Gyd. odontologas

150 EUR

Mūsų klientų atsiliepimai

Vyrui knarkimas prasidėjo prieš keletą metų. Praeitais metais pradėjome ieškoti priežasčių, kaip galima šį procesą sumažinti ar išgydyti? Pradėjome vizitus pas gydytojus. Nustatyta apnėja. Buvo pasiūlytas gydymas – miego metu dėvėti kaukes. Jos netiko, nes sukėlė alergiją. Nuolat domimės, kas naujo pasiekta medicinoje rūpimais susirgimais. Vivadens portale radome informaciją apie modernią galimybę sumažinti turimą problemą lazeriu. Skaitėme mokslinius straipsnius, ir, nusprendę, kad gal būt gali pagelbėti ir mums, atvykome į Vivadens kliniką. Po keturių vizitų gydymas lazeriu ženkliai pagerino savijautą: knarkimo garsas tapo tylesnis vidutiniškai 30 procentų. Nuoširdus ačiū Klinikos kolektyvui, ypač gydytojai odontologei Neringai Mockutei.

— Rolandas ir Elvyra.

Kitos paslaugos

VivaDens aukštos, labai aukštos ir aukščiausios kvalifikacijos gydytojai-odontologai iki aukščiausios kokybės suderintai atlieka visas estetinės ir klasikinės odontologijos paslaugas. Čia visuomet siekiama geriausio kokybės ir kainos santykio.

Estetinis plombavimas

Estetinis ir funkcinis dantų plombavimas, nuo bazinės iki aukščiausios kvalifikacijos. Pasaulyje pripažinti specialistai.

Dantų protezavimas ir keramikos laminatės

Estetinis-funkcinis dantų protezavimas su skaitmeninėmis technologijomis CEREC, 3Shape, su Lietuvos ir užsienio laboratorijomis.

Dantų implantacija

Pavienių dantų ir bedančių žandikaulių implantacija ir protezavimas. Implantų skaitmeninis planavimas ir gidai.

Greitoji estetinė suaugusiųjų ortodontija/klasikinė ortodontija

Dantų tiesinimas breketais ir skaidriais elaineriais Invisalign, Airnivol.

Chirurgija, periodontologinės operacijos

Dantų šalinimas, dantenų operacijos, kaulo priauginimas. „Dantenuotos šypsenos“ sumažinimas, lopo operacijos, dantenų atsitraukimo-recesijų gydymas, procedūros lazeriu.

Konsultacijos ir tyrimai

Visi specialistai vienoje klinikoje, 3D ir panoraminės rentgeno nuotraukos, skaitmeninis šypsenos dizainas, skaitmeninis sąkandžio tyrimas T-Scan.

Burnos higiena/Dantų balinimas

Profesionali burnos higiena. Karieso prevencijos programos. Estetinių plombų poliravimas. Profilaktinė apžiūra. Dantų balinimas lazeriu klinikoje ir kapomis namuose.

DSD - skaitmeninis šypsenos dizainas ir rekonstrukcija

Šypsenos projektavimas ir rekonstrukcija. Būsimų dantų „demo“.

ESTETINĖS IR ATJAUNINANČIOS PASLAUGOS

Veidui, plaukams, odai – su Bio-PRF ir Fotona lazeriu. BIO-PRF mikroadatinė terapija, 100% natūralūs bio-užpildai, bio-liftingas, plaukų atauginimas. Lazerinis pylingas, lūpų putlinimas.
Oficialus CARE ESTHETICS paslaugų teikėjas